Jeden z liderów rynku usług kurierskich w Polsce InPost ogłosił start nowego programu dla wsi i małych miast, łączącego w sobie budowę przystanków autobusowych, które będą jednocześnie instalacją fotowoltaiczną, wraz z firmowym paczkomatem. Jak czytamy w komunikacie Inpost, pierwszy taki obiekt („wiata solarna” + paczkomat) powstał w gminie Nędza (woj. śląskie). Pomysłodawcy twierdzą, że 79% […]

Jeden z liderów rynku usług kurierskich w Polsce InPost ogłosił start nowego programu dla wsi i małych miast, łączącego w sobie budowę przystanków autobusowych, które będą jednocześnie instalacją fotowoltaiczną, wraz z firmowym paczkomatem. Jak czytamy w komunikacie Inpost, pierwszy taki obiekt („wiata solarna” + paczkomat) powstał w gminie Nędza (woj. śląskie). Pomysłodawcy twierdzą, że 79% wyprodukowanej przez panele słoneczne na przystanku jest pobieranych przez sam paczkomat, podczas gdyż pozostałe 21% mogą być wykorzystywane na oświetlenie i ładowarki USB dostępne dla mieszkańców.
Nowy projekt jest częścią długofalowej strategii ESG firmy, nazwanej InPost Green City. Następne „wiaty solarne” mają powstać w Kielcach, oraz gminie Słupno (woj. mazowieckie).