Z czego wynika zmiana priorytetów?
Kwartalna ankieta EY CEO Outlook Pulse pokazuje jak zmienia się podejście do kwestii ESG. Badanie przeprowadzono wśród 1200 globalnych menedżerów i 300 inwestorów instytucjonalnych.
CEO i inwestorzy inaczej patrzą na ESG w perspektywie 12 miesięcy
Odpowiedzi udzielone w ankiecie, potwierdzają, że kwestie zrównoważonego rozwoju stają się głęboko zakorzenione w długoterminowym podejmowaniu decyzji korporacyjnych. Co ma na to wpływ? M.in. realizacja szerszego zapotrzebowania społecznego na przyspieszenie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Takie podejście to priorytet dla ponad 77% ankietowanych, a ponad połowa dyrektorów generalnych na całym świecie (54%) przypisuje kwestiom zrównoważonego rozwoju wyższy priorytet niż 12 miesięcy temu.
Jednak w trudnym otoczeniu gospodarczym prawie co czwarty (23%) odpowiedział, że przestał traktować zrównoważony rozwój priorytetowo. 18% pytanych menadżerów stwierdziło, że było to spowodowane sytuacją finansową, a kolejne 5% chciało skupić się na innych celach zarządu.
Natomiast wśród inwestorów można zauważyć wycofywanie się z kwestii ESG. Ponad jedna trzecia inwestorów instytucjonalnych (35%) twierdzi, że zrównoważony rozwój jest niższym priorytetem dla ich portfeli inwestycyjnych niż 12 miesięcy temu.
O ankiecie EY CEO Outlook Pulse
Ankieta EY CEO Outlook Pulse jest badaniem kwartalnym. Przeprowadzanym wśród 1200 globalnych menedżerów i 300 inwestorów instytucjonalnych. Jej wyniki zapewniają wgląd w priorytety zarządów w szybko zmieniającym się globalnym krajobrazie gospodarczym.