Parlament (PE) i Rada (RE) Europejska porozumiały się w sprawie wspólnych, ogólnounijnych wymogów minimalnych, które będą musiały być spełnione do funkcjonowania krajowych organów ds. walki z dyskryminacją ze względu na płeć w miejscach pracy. Oprócz zapewnienia takim organom dostępności zasobów ludzkich, technicznych i finansowych, by mogły spełniać one swoje role, jednym z najważniejszych postulatów RE […]
Parlament (PE) i Rada (RE) Europejska porozumiały się w sprawie wspólnych, ogólnounijnych wymogów minimalnych, które będą musiały być spełnione do funkcjonowania krajowych organów ds. walki z dyskryminacją ze względu na płeć w miejscach pracy.
Oprócz zapewnienia takim organom dostępności zasobów ludzkich, technicznych i finansowych, by mogły spełniać one swoje role, jednym z najważniejszych postulatów RE i PE jest zapewnienie im niezależności od wpływów zewnętrznych, w tym również od krajowych rządów. Rada i Parlament domagają się także, by omawiane krajowe instytucje ds. równości w miejscach pracy były zawsze konsultowane przez władze w kwestiach dyskryminacji ze względu na płeć, a także by były uprawnione do propagowania i promowania idei równości i rozstrzygania sporów społecznych w tym obszarze.
Zarówno RE i PE muszą następnie zatwierdzić zawarte porozumienie w swoich izbach. Po oficjalnym przyjęciu dyrektywy, kraje członkowskie UE będą miały 2 lata na jej transpozycję do swoich krajowych legislacji.