Zgłoszenia na konkurs przyjmowane będą do 7 lutego 2025 r.

Ze względu na kwestie formalne związane ze zmianą jednego z organizatorów konkursu Grand ESG (wyłącznym organizatorem Grand ESG pozostaje Fundacja Grand Press), zmianie uległ harmonogram konkrusu. Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze przez 3 tygodnie, do 7 lutego 2025 r.
Jakie cele ma konkurs Grand ESG?
Grand ESG to konkurs, który ma na celu promowanie prawdziwych, ambitnych i dobrych działań z zakresu ESG; docenianie liderów tych praktyk, a także nagradzanie za przejrzystą, efektywną i uczciwą komunikację wdrożeń ESG. Zostaną w nim docenione organizacje, które wdrażają ważne działania z zakresu ESG i organizacje, które świetne wdrożenia skutecznie komunikują.
Projekty do konkursu zgłasza się wypełniając formularz dostępny na stronie www.grandesg.pl oraz wnosząc opłatę konkursową. Niezbędne załączniki można dołączyć do zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 7 lutego 2025 roku.
W jakich kategoriach można zgłaszać projekty?
Zgłoszenia przyjmowane są w 14 kategoriach sektorowych, w których jury przyzna nagrody za:
- NAJLEPSZE WDROŻENIE ESG – wprowadzone w organizacji projekty, rozwiązania i działania z zakresu ESG, które przynoszą widoczne efekty i wspierają w istotny sposób zrównoważony rozwój organizacji
- NAJLEPSZĄ KOMUNIKACJĘ WDROŻENIA ESG – kampanie wewnętrzne i zewnętrzne wokół inicjatyw ESG oraz kampanie edukacyjne lub społeczne, w istotny sposób wpływające na realizację strategii zrównoważonego rozwoju organizacji
Jury przyzna również dwie nagrody międzysektorowe:
- Tytułem CZŁOWIEK GRAND ESG uhonoruje osobę, która aktywnie wspiera wdrażanie strategii ESG i związane z nią działania, motywuje do skutecznej komunikacji inicjatyw ESG i traktuje ESG jako strategiczną szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej.
- Nagrodę GRAND PRIX ESG przyzna za najlepsze połączenie ambitnych wdrożeń ESG z ich komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną do interesariuszy organizacji.
Kto oceni projekty w konkursie Grand ESG
Nadesłane zgłoszenia oceniać będzie jury w skład, którego wchodzą eksperci w zakresie zagadnień zrównoważonego rozwoju, raportowania ESG, komunikacji i public relations, zarządzania oraz przedstawiciele organizacji branżowych, instytucji publicznych, mediów i sektora biznesowego.