Rohlig SUUS Logistics publikuje swój trzeci raport ESG
Rohlig SUUS Logistics publikuje swój trzeci raport ESG. Dokument został opracowany w oparciu o Europejskie Standardy Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Raport podsumowuje 2023 r., który był przełomowy dla operatora w kontekście doskonalenia i rozwoju kompleksowego podejścia do zrównoważonego rozwoju. W raportowanym okresie SUUS opublikował strategię zrównoważonego rozwoju, uzyskało akceptację celów dekarbonizacyjnych przez SBTi oraz stworzyło i wdrożyło międzyobszarową strukturę zarządzania ESG.
Najnowszy raport prezentuje dane wymagane standardami ESRS za okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 r. Dwie wcześniejsze publikacje zrównoważonego rozwoju były tworzone zgodnie z wytycznymi GRI. Tegoroczny dokument jest jednym z etapów przygotowania firmy do raportowania zgodnego z dyrektywą CSRD, która obejmie operatora w 2026 r. W proces tworzenia raportu SUUStainability 2024 zaangażowane były niemal wszystkie działy firmy.
Podsumowany w raporcie rok finansowy 2023 był przełomowy dla rozwoju podejścia Rohlig SUUS Logistics do zrównoważonego rozwoju. Opublikowaliśmy strategię ESG, nasze cele dekarbonizacyjne zostały zaakceptowane przez SBTi, stworzyliśmy i wdrożyliśmy również międzyobszarową strukturę zarządzania ESG. Chcemy być dobrze przygotowani do obowiązku raportowania zgodnie z dyrektywą CSRD, ale zarządzanie kwestiami ESG to nie wyścig, tylko proces. Zależy nam na dobrym zrozumieniu regulacji, przygotowaniu wszystkich zespołów do zbierania danych i konsekwentnej realizacji zaplanowanych działań – mówi Magdalena Lejman, Head of PR and ESG w Rohlig SUUS Logistics.
Transformacja ESG dotyka każdego obszaru biznesu
W ciągu ostatnich 12 miesięcy Rohlig SUUS Logistics może pochwalić się zwiększeniem odsetka energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii do poziomu 39%. Transformacja energetyczna jest jednym z celów opublikowanej w kwietniu tego roku strategii ESG. W 2023 r. firma przeszła także certyfikację SQAS w zakresie transportu drogowego otrzymując ocenę 93%, co jest wynikiem znacznie przewyższającym średnią rynkową.