Instytucjom zależy na wspieraniu klientów w zrównoważonej transformacji

Banki coraz bardziej koncentrują się na zrównoważonym rozwoju, wspierając swoich klientów w transformacji w kierunku bardziej ekologicznych modeli biznesowych. ING i Citi Handlowy mają ambitne plany, takie jak finansowanie projektów dekarbonizacyjnych oraz integrację strategii zrównoważonego rozwoju w swoich działaniach. Instytucjom zależy na wspieraniu klientów w zrównoważonej transformacji.
ING ogłasza kontynuację kierunków działania w zakresie redukcji emisji
ING kontynuuje działania na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych integrując je z ogólną strategią banku oraz priorytetami zrównoważonego rozwoju. Bank poszerza działania o międzysektorowy plan transformacji, którego celem jest wspieranie klientów w przejściu na bardziej zrównoważone modele biznesowe i dialog z firmami działającymi w najbardziej emisyjnych sektorach gospodarki i portfela banku. Celem jest posiadanie do 2030 r. przez 80% tych klientów strategii dekarbonizacyjnych.
ING stawia na dialog z klientami z różnych branż
W odróżnieniu od wcześniejszych działań, które koncentrowały się na wybranych sektorach, obecna inicjatywa zakłada zaangażowanie w dialog z klientami z różnych branż, które charakteryzują się wysoką emisją CO2.
To podejście, inspirowane podejściem promowanym przez Science Based Targets Initiative (SBTi), ma na celu wyznaczenie celów redukcji emisji oraz wsparcie klientów w ich realizacji poprzez długofalowy dialog, partnerstwo oraz dostarczanie niezbędnego finansowania, narzędzi i wiedzy. Inicjatywa ta skupia się na wsparciu klientów z segmentu średnich i dużych firm w opracowaniu i wdrożeniu strategii dekarbonizacji. Celem tych działań jest posiadanie do 2030 r. przez 80% klientów objętych inicjatywą strategii rozumianych jako krótko- i średnioterminowe cele dekarbonizacyjne zatwierdzone przez kierownictwo spółki wraz ze zidentyfikowanymi inicjatywami, które pozwolą je osiągnąć.
Citi Handlowy: integralną częścią strategii banku jest strategia zrównoważonego rozwoju
W nowej strategii Grupy Banku Handlowego na lata 2025-2027 integralną częścią jest strategia zrównoważonego rozwoju. Bank planuje wspierać swoich klientów w procesie ich zrównoważonej transformacji (m.in. poprzez udzielenie 2 mld zł finansowania zaklasyfikowanego jako zrównoważone), udoskonaleniu procesów zarządzania ryzykiem ESG oraz na kontynuacji transformacji własnej działalności operacyjnej.